Zsófia

Hídlap

Balassagyarmaton is érmeket gyűjtöttek az esztergomi triatlonosok

Taroltak az Esztergomi Triatlon Klub SE versenyzői a Balassagyarmaton megrendezett XXXIII. Palóc Triatlon Aquatlon Országos Bajnokságon. A sportolók több kategóriában is aranyérmet szereztek, továbbá az abszolút eredménylistán is igen előkelő helyen végeztek.

Az Újonc 2 kategóriában a fiúk mezőnyében Zámbó Benedek mindössze tizenegy másodperccel maradt el az első helytől. 5 perc 56 másodperces idejével pedig az 5. helyet szerezte meg. Friedmann Ákos majd egy perccel később futott be, ő a 26. helyen végzett, Erős Lóránt pedig 33. lett. A lányok közül Miszlai Míra 9., Bartal Zsófia 12., Fenyves Lili 13., Nádudvari Sára 16., Horváth Borbála 36., míg Lampel Janka Lina 48. lett. A csapatversenyben a lányok harmadikok, a fiúk negyedikek lettek.

A gyermek versenyben Szabó Mihály Márton 17. helyen ért be, Lampel Máté Benedek 30., Horváth Ábel pedig 33. lett, a csapatversenyben pedig a nyolcadik helyen végeztek. A lányok mezőnyében Borbély Luca szerepelt aki 37. lett.
A serdülő kategóriában Fiala Péter és Bende András indult: előbbi 19., míg utóbbi a 30. legjobb időt érte el. A sprintverseny ifjúsági mezőnyében Szabados Szabolcs 12., Kovács Andor János 15. helyet szerezte meg. Molnár Kamilla a lányok között 17.-ként ért célba.

A Felnőtt mezőny 1. számú kategóriában a férfiaknál Orbán Balázs ezüstérmes, míg a 2. számú kategóriában Pozsonyi Ágnes bronzérmes lett, Orbán Sára pedig negyedik helyen végzett. A 4. kategóriában Törőcsik Etelka másodikként haladt át a célvonalon.

A legnagyobb sikerek a Szenior mezőnyben születtek. Az 1. számú kategóriában Szabó Márton Miklós és klubtársa Soós Ernő versengtek az aranyéremért, végül előbbi szerezte meg a győzelmet. Bánsági Péter 5., Hidvégi László 8. lett. Szenior 2-ben Erős Norbert 8. helyen végzett. Szenior 3-ban Tüske Zsolt arany-, míg Kovács Gábor ezüstérmes lett, a 4. kategóriában Hangya Gábor gyűjtötte be a bronzérmet.

A női mezőnyben is taroltak az esztergomi versenyzők. Hernádi Holda magabiztosan nyerte meg a Szenior 1 versenyét, a 3. kategóriában induló Orbánné Kerekes Katalin második lett. Kis Éva zárásként a Szenior 4 futamában diadalmaskodott. Csapatversenyben a Szenior férfiaknál az ETC 1-es csapata (Szabó Márton Miklós, Soós Ernő, Tüske Zsolt) második, míg az ETC 2-es (Kovács Gábor, Bánsági Péter, Hangya Gábor) harmadik lett. A Felnőtt nőknél Pozsonyi Ágnes Orbán Sára és Törőcsik Etelka alkotta trió, míg Szenior nőknél Hernádi Holda, Kis Éva, Orbánné Kerekes Katalin végzett első helyen.

Az abszolút eredménylistán férfiaktól Szabados Szabolcs, a női versenyzők közül pedig Pozsonyi Ágnes lett a legjobb. Mindketten a 22. helyet szerezték meg.

(Fotó: Molnár Dávid/Palóc Triatlon)