Zsófia

Hídlap

Aranyérmet szereztek az esztergomi triatlonosok az Old Lake Man versenyen

Augusztus 31-én és szeptember 1-én rendezték meg Tatán az Old Lake Man rövidtávú triatlon országos bajnokságot, valamint a középtávú triatlon amatőr magyar kupát. Az Esztergomi Triatlon Klub is képviseltette magát a versenyen, mi több a középtávon a klub tagjaiból álló Stréband nyerte meg a női váltóversenyt.

Hatalmas érdeklődés övezte a hétvégi tatai sporteseményt, melyen rövid és hosszútávon állhattak rajthoz a sportolók. A rövidebb versenyen indulóknak másfél kilométert kellett úszniuk az Öreg-tóban, majd 40 kilométert tekertek (Tata és Naszály érintésével) és végül 10 kilométert futottak az Öreg-tó partján.

Az Esztergomi Triatlon Klub színeiben versenyző Orbán Balázs 2 óra 17 perc 44 másodperces idejével a férfi kategória 35. helyét szerezte meg, a 18-24 éves korosztályban pedig negyedik helyen végzett. Gál Zoltán harminchat perccel később, a 270. helyen ért célba, a 45-49 évesek mezőnyében pedig 45. legjobb időt érte el.

Pozsonyi Ágnes a női mezőny 10. helyén végzett, a 25-29 évesek kategóriájában pedig dobogós helyen zárt. A 305-ös rajtszámmal induló Törőcsik Etus a női mezőny 11. helyét szerezte meg, a 35-39 évesek mezőnyében pedig második lett.

A szeptember 1-én megrendezett középtávú triatlon amatőr magyar kupán is eredményesen szerepeltek az esztergomi klub sportolói, akiknek 1,9 kilométernyi úszás után 90 kilométert kellett kerékpárral teljesíteniük, zárásként pedig 21 kilométeres futás várt rájuk.

Tüske Zsolt a férfi mezőny 57. (50-54 évesek között 4.), Soós Ernő 85. (40-44 évesek 16. hely), Hangya Gábor 117. (55-59 évesek 4.), Hidvégi László 184. (40-44 évesek 35.), Bartal János pedig 185. helyet (50-54 évesek 16.) szerezt meg. Orbánné Kerekes Katalin a női mezőny 23. helyén végzett, továbbá megnyerte az 50-54 évesek kategóriáját.

A váltóversenyben, Stréband néven induló Orbán Anna, Pozsonyi Ágnes, Törőcsik Etus) 5:05:45-ös idejével megnyerte a futamot.

(Fotó: Orbán Anna)

• Legyőzte a Gyirmótot a Dorogi FC

Idegenben, 1:2-es győzelmet aratott a Dorogi FC csapata a Gyirmót FC Győr vendégeként, a Merkantil Bank Liga nyolcadik fordulójában. A találkozón a hazaiak szerezték meg a vezetést, majd a Dorognak Barna Gergő és Délczeg Gergely találataival sikerült megfordítania a mérkőzés állását és be is gyűjtötték a három pontot.