Miklós

Hídlap

Senki sem tudja megállítani a bombaformában lévő esztergomi kézilabda csapatot

Remek játékkal, 28:32-re győzött a Kántor Anikó SE otthonában az Esztergomi Vitézek RAFC női felnőtt kézilabda csapata. Az NB II Észak-csoportban szereplő gárda az újabb sikernek köszönhetően továbbra is második helyen áll a bajnokságban, hátránya pedig mindössze két pont az éllovas Szentendrei NKE-vel szemben.

Egészen bődületes szezont produkál az Esztergom, amely hat fordulóban öt alkalommal is győztesként hagyta el a pályát, az elmúlt hétvégén pedig a Kántor Anikó SE csapatát fektették kétvállra. A Gödön megrendezett találkozó Valovics Nóra átlövésgóljával, valamint Ábrahám Szilva találatával kezdődött.

Az esztergomi csapat a hatékony védekezés mellett indításokból és kidolgozott akciók révén szerzett újabb gólokat, az állás pedig tíz perc elteltével 5:9 volt, természetesen a vendégek számára. Az előny folyamatosan nőtt, hiszen a huszadik percben 7:14, míg az első félidő végén 10:19 volt az állás.

A szünet után az ellenfél emberfogást alkalmazott ellenük, igazából azonban ezzel sem sikerült megtörni a lendületes játékukat. Az Esztergom rendre szép helyzetekig jutott el, a kulcsfontosságú pillanatokban pedig nem hibáztak a játékosok. Tizenhárom perc elteltével 17:29-re, huszonkét perc után pedig 20:31-ra vezettek.

Ekkor azonban a csapat elhitte, hogy már zsebében van a mérkőzés és mind fejben, mind pedig fizikálisan is kiengedtek. Ekkor hét perces „rövidzárlat” keletkezett, az ellenfél pedig megkezdte a felzárkózást és zsinórban hat gólt is szerzett, míg a vendégek nem találtak a kapuba. Arra azonban már nem futotta az erejükből, hogy megfordítsák a mérkőzést, így az Esztergom gyűjtötte be a két pontot.

Végeredmény: Kántor Anikó SE 28:32 (10:19) Esztergomi Vitézek RAFC

Ábrahám Szilvia és Valovics Nóra egyaránt 7, Csiki Renáta, Osvald Zsanett, Takács Angéla egyaránt 4, Kovács Nóra 3, Horváth Mónika 2, Barczi Annamária pedig 1 gólt szerzett.

Mezőségi Irén edző: – A héten sajnos több problémával kellett megküzdenünk, hiszen betegségek és sérülések sújtották a csapatot. A mérkőzésre mindenki összeszedte magát és negyven percig remek játékot tudtunk produkálni. Keményen, zártan védekeztünk, és a támadásokban is a mi akaratunk érvényesült. A hajrában ugyanakkor rövidzárlat következett, és az ellenfél ezt könyörtelenül kihasználta, valamennyit még sikerült is lefaragniuk a tetemes hátrányukból.