Potápi Árpád: Esztergom igazi jelentőségét a felvidékiek ismerik a legjobban

Kétszáz gyermekkel nyitották meg a felvidéki egyházközségek VII. nyári táborát hétfő délelőtt Esztergomban. Ezen a héten számos program várja a fiatalokat. Potápi Árpád, Völner Pál és Romanek Etelka köszöntötte a városba érkező gyerekeket a bazilikánál.

Kétszáz gyermekkel nyitották meg a felvidéki egyházközségek VII. nyári táborát hétfő délelőtt Esztergomban. Ezen a héten számos program várja a fiatalokat. Potápi Árpád, Völner Pál és Romanek Etelka köszöntötte a városba érkező gyerekeket a bazilikánál.

Kétszáz gyermek érkezett hétfő délelőtt Esztergomba. A tábor már hagyomány, minden évben mintegy harminc felvidéki településről érkeznek a 14-25 év közötti fiatalok.

Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára a tábor megnyitóján azt mondta: Esztergom igazi jelentőségét a felvidékiek ismerik a legjobban, hiszen
1918-19 után ez az országrész elkerült Magyarországtól, és ők évtizedeken keresztül csak a
távolból nézhették a bazilika épületegyüttesét.

Hozzátette: a közelben lakók nagyon jól tudják, hogy Esztergom mit jelent a magyar nemzetnek és ez a tábor jó alkalom arra, hogy amellett, hogy a gyerekek hitben, magyarságtudatban, identitásban megerősödnek, szórakozni is tudnak.

A rendezvényen Völner Pál, a térség országgyűlési képviselője is köszöntötte a gyerekeket, aki azt mondta: 2010 után a nemzeti összetartozásról születtek a törvények, a kormány pedig következetesen dolgozik azon, hogy a magyar fiatalok eljussanak a magyarlakta külföldi településekre, a külhoni magyarok pedig Magyarországra.

Hozzátette: ezeken az eseményeken közelről is megtapasztalhatjuk, hogy az ilyen intézkedések mit is jelentenek a valóságban.

Romanek Etelka polgármester a város és a térség fontosabb látnivalóira hívta fel a fiatalok figyelmét.
A köszöntők után közösen megkoszorúzták Mindszenty József bíboros sírját.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Szólj hozzá!

info@hidlap.hu

©  hidlap.hu — Minden jog fenntartva!