Megújul a Hősök kertje Esztergomban

Ősz közepén indult és – az időjárástól függően - a közeljövőben készül el a Szent Anna (Csalamádé) temető új járdarendszere - közölte Romanek Etelka polgármester a közösségi oldalán.

Ősz közepén indult és – az időjárástól függően – a közeljövőben készül el a Szent Anna (Csalamádé) temető új járdarendszere – közölte Romanek Etelka polgármester a közösségi oldalán.

A polgármester úgy fogalmazott: az esztergomi önkormányzat megbízásából végzett beruházás során a járdautak alapját jelentő földet kiemelték, majd két réteg zúzottkő ágyazattal erősítették meg. Erre került rá kétfajta vastagságú burkolókő. A járdautakat két oldalt betonozott szegélykő zárja.

A négy emlékhellyel rendelkező teljes „Hősök kertje” 1135 négyzetméteren végzett járdafelújítása mintegy nettó 22,8 millió forintba került. A Szent Anna-temető további rekonstrukciója várhatóan tavasszal folytatódik, amikor utcabútorok beépítése, parkosítás, közvilágítás kiépítése, kiszolgálóhelyiség építése mellett elkészül a kerítés is.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Szólj hozzá!

info@hidlap.hu

©  hidlap.hu — Minden jog fenntartva!