Páratlan élményeket tartogat majd a látogatóknak a Duna Múzeum megújult tárlata, amelyet nyáron mutatnak be a nagyközönségnek. Tavaly márciusban bezárták a 2001 óta látható Víz-idő című állandó kiállítást, hogy a helyét a kor igényeinek megfelelő, korszerű installáció vehesse át.
A Magyar Környezetvédelmi és Vízügyi Múzeum (közismertebb nevén: Duna Múzeum) első állandó kiállítása “A Duna és a magyar vízgazdálkodás története címet viselte, és 1980-1998 között várta a látogatókat. Az épület felújítása után 2001-től a Víz-idő című tárlat fogadta a vendégeket, amelyet 2018-ban bontottak el.
Az intézmény a közösségi oldalán folyamatosan tájékoztatja az érdeklődőket arról, hogy hol tart az új installáció építése, emellett időnként bemutatnak egy-egy tárgyat, amelyeket nyártól személyesen is megcsodálhatunk. Februárban újrafóliázták az ablakokat, újravakolták a falakat, emellett korszerűsítették a világítást is.
Az eddigi információk szerint láthatunk majd nehézbúvárok által használt sisakot, 1970-es évekből származó Schwepps-es szódásüveget, de azt is megtudhatjuk majd, hogy mi a különbség a gyógyvíz és az ásványvíz között. Az új, interaktív kiállítás izgalmasnak ígérkezik, amely minden korosztály számára tartogathat magában érdekességeket.
Bízhatunk benne, hogy a korábban az “Év múzeuma”, valamint az “Év európai múzeuma” díjjal kitüntetett intézmény további elismeréseket zsebelhet be.
Fotó és szöveg: Duna Múzeum közösségi oldala