Vencel

Hídlap

Tatabányáról is elhozták a két pontot a Vitéz-lányok

26:39-re nyerte meg a „megyei rangadót” az Esztergomi Vitézek RAFC felnőtt női csapata, mely Tatabányáról is elhozta a két pontot. Az NB II Észak-csoportjában harmadik helyen álló gárda továbbra is tartja a lépést az éllovas Szentendrével és a második helyezett Komárommal.

A harmadik helyen álló Esztergom a 15. fordulóban a kiesés elől menekülő Tatabányához látogatott: a vendéglátó alakulat rutinos játékosokkal erősített a télen, ugyanis ki szeretnék vívni a bentmaradást. A találkozót megelőző napokban Barczi Anna térdsérülést szenvedett, így jó pár hetes kihagyás vár rá. Helyette Kovács Anikó kapott lehetőséget a jobbátlövő poszton.

A mérkőzés egy Ábrahám Szilvia góllal kezdődött, majd a lelkes hazai csapat zsinórban három találatot is szerzett. Ezután beindult az esztergomi gépezet: a 10. percben már 3:6 volt az állás. A vendégek megállíthatatlanul kézilabdáztak, lerohanásból gyors gólokat szereztek és a 21. pecben már tízgólos előnyre tettek szert. Valovics Nóra, Ábrahám Szilvia és Kovács Anikó egyaránt jó formát mutatott, a védekezés is jól működött, a kapuban pedig Fekete Dorina mutatott be bravúrokat.

9:18-as állásnál vonultak pihenőre a csapatok, majd a második félidőben is folytatódott az esztergomi gólparádé. Csiki Renáta és Kovács Anikó is többször megvillantotta a tudását, ennek is köszönhetően a második játékrész 17. percében már 17:27-re vezettek. Az esztergomi lányok rendkívül motiváltan kézilabdáztak, élvezték a pályán a játékot és nem adtak esélyt az ellenfélnek. A nyújtott teljesítmény alapján mindenki dicséretet érdemel.

Végeredmény: Tatabányai SC 26:39 Esztergomi Vitézek RAFC

Kovács Anikó 11, Ábrahám Szilvia 10, Csiki Renáta 6, Valovics Nóra 5, Takács Angéla 3, Horváth Mónika és Osvald Zsanett pedig 2-2 gólt szerzett.

Mezőségi Irén: -A héten történt sajnálatos sérülés miatt, megváltozott a csapat szerkezete. Kiesett a balkezes átlövőnk, így a fiatal Kovács Anikó kapta meg a bizalmat, amivel nagyszerűen élt is, kiemelkedő teljesítményt nyújtott. A csapat jó formában kézilabdázott. Az utolsó négy mérkőzésre a bajnokságnak ebben a szakaszában kell egyre jobb formába lendülnünk.

(Forrás és kép: Esztergomi Kézilabda- Női,Férfi és Utánpótlás)