Vilhelmina

Hídlap

Idegenben győzte le a Debrecent a Dorog

Bár az első fordulóban a Pécstől kikapott, a Soroksár után a DEAC csapatát is legyőzte a Dorogi FC a Merkantil Bank Ligában. Így a hat ponttal rendelkező „Bányász” jó formában várhatja a Nyíregyháza Spartacus elleni találkozót.

A harmadik bajnokin a Dorogi FC Mursits – Nyíri, Varju, Dlusztus, Zabari, Lénárth, Tóth, Beliczky, Kovács, Papp, Girsik összeállításban lépett pályára. A 2. percben egy szöglettel felérő szabadrúgást végzett el a Debreceni Egyetemi Atlétikai Club (DEAC), jól is csapódott labda a kapu elé, de sikerült tisztázni. Az ismétlés azonban újra veszélyes volt, 20 méterről jött a lövés, de szerencsére elkerülte a dorogi kaput.

Az első komolyabb vendég helyzetre a 16. percig kellett várni, amikor is Girsik próbálkozott egy jó beadással, de a védők szögletre mentettek. A beadást követően háromszor is próbálkoztak a dorogiak, de kihagyták a nagy ziccereket. A 26. percben vezetéshez jutott a hazai gárda: Balogh Krisztián a jobb alsó sarokba bombázott, így a DEAC előnybe került. (1:0)

A következő percekben érezhető volt, hogy a dorogiak mindent megtesznek az egyenlítésért. Végül a vendég találatra a 40. percig kellett várni, amikor is Lénárth Tamás büntetőből eredményesnek bizonyult.

A félidőre 1:1-es állásnál vonultak a felek, majd a szünet után nagyobb fokozatba kapcsolt a Dorog. Az 51. percben először Tóth lőtt távolról kapura, amit kiütött a kapus, ám a kipattanóra Girsik csapott le és higgadtan a bal alsóba passzolt. (1:2)

A folytatásban mindkét alakulat próbálkozott, de a védelem, illetve Mursits Roland kapus mindig résen volt. Így végül dorogi győzelemmel ért véget a találkozó.

Végeredmény: DEAC 1:2 Dorogi FC

(Forrás: dorogifc.hu)

(Fotó: Derencsényi István/labdarugas.deac.hu)