Vendel

Hídlap

Idegenben győzte le a Dorog a Szombathely csapatát

Elhozta a három pontot Szombathelyről a Dorog, miután a csapat a Merkantil Bank Liga 10. fordulójában idegenben győzte le a Szombathelyi Haladást. Az 1:2-es sikerből Kovács Máté és a Vígh Ádám is góllal vette ki a részét.

Az első percben Medgyes 11 méterrel a bal kapufára fejelte a labdát, majd az egyik dorogi védő kezelt és a játékvezető büntetőt ítélt. A szombathelyi Rácz félmagasan a jobb sarok felé lőtte, de a dorogi kapus, Mursits védett. A találkozót a hazai gárda irányította, és az első félődben sokszor veszélyeztették a dorogi kaput, de nem jutottak előnyhöz.

A 0:0-s félidőt követően az 54. percben Kovács Máté (Dorog) 25 méterről a bal felső sarokba lőtt, ezzel a vendégek megszerezték a vezetést (0:1). A válasz hét perccel később érkezett, Medgyes tört be a tizenhatoson belülre és 10 méterről óriási erővel kilőtte a rövid, bal felső sarkot. Ezután a felek mindent megtettek az újabb gól(ok)ért, végül a Dorog örülhetett: a 71. percben a csereként beállt Vígh kapott labdát a jobb oldalon, majd a kifutó Verpecz mellett a rövid, bal alsó sarokba lőtt. A folytatásban már nem született újabb találat.

Végeredmény: Szombathelyi Haladás 1:2 Dorogi FC

Érdekesség, hogy a Dorogot a szurkolók is elkísérték Vas megyébe és a diadalt követően a játékosok és a drukkerek össze is álltak egy közös fotóra.

(Kép: Dorog szurkolók Facebook oldal)

(Forrás: nso.hu)

• Letartóztatásban maradhat a tokodi gyilkos

Januárig hosszabbíthatják meg a letartóztatását annak a tokodi nőnek, aki 2020. április 19-én előzetes szóváltást követően ittas állapotban késsel leszúrta a férjét. Az áldozat a helyszínen belehalt a sérülésébe.

Hídlap
  • Dzsudzsák és társai legyőzték a Dorogot

A Merkantil Bank Liga 12. fordulójában 3:0-ás vereséget szenvedett a Dorogi FC a Debreceni VSC otthonában. A Loki harmincadik születésnapját ünneplő csapatkapitánya, Bódi Ádám kétszer is beköszönt, végül Pintér Ádám is gólt szerzett.