Taksony

Hídlap

Nem bírt a Dorog a tartalékos Szegeddel

1:1-es döntetlent játszott a Dorogi FC idegenben a Szeged-Csanád Grosics Akadémia csapatával a Merkantil Bank Liga 16. fordulójában. A Bányász bár hosszú idő után pontot szerzett, ennek ellenére már csak a 17. helyet foglalja el a tabellán.

A szegedi alakulat néhány nappal a hétvégi bajnoki előtt bejelentette, hogy 18 pozitív COVID-teszttel rendelkező személy van a játékoskeretben és a szakmai stábban, emellett pedig egyesek sérülés, míg mások eltiltás miatt nem léphetne pályára. Bár halasztást kezdeményeztek, a Dorog azt nem fogadta el, így mindenképpen le kellett játszani a mérkőzést.

A fiatalokkal kiegészült hazaiak fegyelmezetten kezdték a találkozót. A 22. percben kis híján vezetést szerzett a Szeged, Dobronoky beadását Bojtos fejelte a kapu fölé. Az első játékrész végén ismét Bojtos próbálkozott, de Tulipán (Dorog) hárított.

A második félidőben is fegyelmezetten védekezett a Szeged, a Dorog nem igazán tudott helyzetbe kerülni. A 60. percben Germán Tamás harminc méterről végzett el szabadrúgást, a labda a jobb felső sarokban kötött ki, így a hazaiak előnybe kerültek (1:0). A folytatásban mindkét fél próbálkozott, majd Dlusztus András fejesgóljával a 84. percben egyenlített a Dorog (1:1).

A hajrában nagy nyomást helyeztek a vendégek a szegedi védelemre, de nem született újabb találat, így a Dorog egy ponttal távozott Szegedről.

A Dorogi FC 16 forduló alatt összesen 17 pontot szerzett, mely a 17. helyre elég. A kiesőhelyen álló Szentlőrinccel szemben mindössze három pont az előnyük.

(Forrás: szeged-grosicsakademia.hu/MLSZ Adatbank)

(Borítókép: illusztráció)