Fábián, Sebestyén

Hídlap

Ajkáról is vereséggel távozott a Dorog

2:0-s vereséget szenvedett a Dorogi FC Ajkán, a Merkantil Bank Liga 18. fordulójában. A vendégeknek semmi sem jött össze: a büntetőt nem tudták gólra váltani, majd a második játékrészben új erőre kapott az emberhátrányban játszó vendéglátó gárda és megérdemelten nyerte meg a találkozót.

A Nemzeti Sport tájékoztatása szerint az első húsz perc eseménytelenül telt el, majd a 22. percben kiállították Présingert (Ajka), a Dorog pedig 11-eshez jutott, de nem sikerült gólra váltani a lehetőséget. Ezután többször is próbálkozott a vendég csapat, a némileg megzavarodott ajkaiak pedig két kapufáig jutottak.

A szünet után az Ajka szerezte meg a vezetést, Csizmadia Zoltán gólja után (1:0) nagyobb sebességre kapcsolt a Dorog is. A 74. percben begyűjtötte második sárga lapját, így Nyírit (Dorog) is pihenni küldte a játékvezető, így a felek újra egyenlő létszámban voltak a pályán.

A mindent eldöntő ajkai gólra a 77. percig kellett várni, Soltész a találatával bebiztosította csapatának a három pontot.

A Dorog továbbra is kiesőhelyen áll, a szurkolók a közösségi oldalakon újfent hangot adtak elégedetlenségüknek.

(Forrás: Nemzeti Sport Online)

(Borítókép: Ajkai Szó)