Jövő hétre bezárják a nyergesújfalui Benedek Elek Óvodát

„Kedves Szülők! A nagy létszámú felnőtt fertőzöttség miatt, óvodánkat a jövő hétre bezárják. Legközelebb december 7-én lesz nyitva az óvoda. Megértésüket köszönjük!” – közölték november 26-án, csütörtökön a nyergesújfalui Benedek Elek Óvoda Facebook oldalán a dolgozók.

„Kedves Szülők! A nagy létszámú felnőtt fertőzöttség miatt, óvodánkat a jövő hétre bezárják. Legközelebb december 7-én lesz nyitva az óvoda. Megértésüket köszönjük!” – közölték november 26-án, csütörtökön a nyergesújfalui Benedek Elek Óvoda Facebook oldalán a dolgozók.

Mihelik Magdolna polgármester asszony közölte: „az elmúlt hetek megbetegedései miatt hétfőn az önkormányzat végeztetett antigénes tesztelést, majd teljes, hidegködös fertőtlenítést a Benedek Elek oviban.”

Csütörtökön a kormányhivatal koordinálásával folyó országos köznevelési tesztelés megérkezett az intézménybe és négy új fertőzöttet találtak.

„Mivel a betegek száma lassan eléri az alkalmazotti közösség létszámának 50 százalékát, elképzelhető, hogy az ovisok körében is jelentős a tünetmentes megbetegedés. Az épületet lezárása kötelező. Ügyeletet biztosítani kell, nyilván óvodai ellátásra alkalmas helyszínen, viszont felelősen nem lehet támogatni a más óvodákba helyezést – mivel itt az öt csoportból immár négy érintett” – ismertette Mihelik Magdolna.

Tájékoztatása szerint gondolkodnak azon, hogy hogyan tudják segíteni azokat a szülőket, akik semmiképpen nem tudnak szabadságon vagy táppénzen maradni, vagy egyéb okok miatt nehéz helyzetben vannak.

Mint arról korábban beszámoltunk, november 19-én és 20-án rendkívüli szünet volt érvényben az intézményben. Az óvoda vezetősége akkor arról tájékoztatott, hogy a közösségükben mind a gyermekek, illetve mind a felnőttek között igazoltan kimutatták a koronavírus-fertőzést.

(Forrás és kép: Benedek Elek Óvoda/Mihelik Magdolna)

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Szólj hozzá!

info@hidlap.hu

©  hidlap.hu — Minden jog fenntartva!