Fábián, Sebestyén

Hídlap

Nagy pofonba szaladt bele a Dorog

December 6-án hazai pályán négygólos vereséget szenvedett a Dorogi FC. A hazaiak már az első félidő közepén hátrányba kerültek, ez pedig megpecsételte a sorsukat. A hajrában a Dorog 11-eshez jutott, de nem jött össze a szépítés.

Már a találkozó elején is lendületesen játszott a Pécs, a Dorog elsősorban a gyors ellentámadásokból próbált érvényesülni. Rjasko (Dorog) a 25. percben lerántotta Kónya Dávidot, így hamar mehetett is zuhanyozni. A megítélt szabadrúgást Hegedűs Márk belőtte (0:1), majd a 35. percben újabb gólt szerzett, a kapufáről kilőtt labdát magabiztosan lőtte a hálóba (0:2). A 45. percben az ex-dorogi Grabant Bence passzából Geiger Norbert is betalált, így a félidőben 0:3-as állásnál vonultak pihenőre a csapatok.

A második játékrészben is a Pécs irányított, bár a vendégek már nem erőltették annyira a támadást. A 62. percben Hegedűs szögletet végzett el, majd a beadott labdát Geiger fejelte rá a kapura, a játékszert Mursits ütötte be a hálóba (0:4). A hajrában egy buktatást követően 11-est ítélt a játékvezető: Zuigeber Ákos előtt megnyílt a lehetőség a szépítésre, csakhogy lövését Helesfay Donát hárította.

Végeredmény: Dorogi FC 0:4 Pécsi MFC

(Forrás: Nemzeti Sport Online)

(Fotó: beküldött kép)