Újabb két pont, idegenben győzött az Esztergom

Nagy csatában 23:26-ra győzte le a DKA-Vác alakulatát az Esztergomi Vitézek RAFC felnőtt női kézilabda csapata. A Pest megyei gárda bár tele van tehetségekkel, gyorsan és dinamikusan játszanak, ennek ellenére nem találtak fogást a Vitéz-lányokon.

Az idei második NB II-es tétmeccsre a szokásos edzéstervvel készült az Esztergom. A hiányzók száma tovább bővült, hiszen Osvald Zsanett mellett Sipos Krisztina és Tóth Borbála sem állhatott a csapat rendelkezésére.

A felek a kezdő sípszótól kezdve fej-fej mellett haladtak, egészen a 8. percig felváltva estek a gólok, majd az Esztergom átvette a vezetést és zsinórban három találatot szereztek. Mezőségi Irén edző azt kérte a lányoktól, hogy hosszú lefolyású támadásokat vezessenek, melyet maximálisan be is tartottak.

Az első félidő ennek köszönhetően 11:13-as eredménnyel zárult. A második játékrészben szintén jól játszott az Esztergom, az ellenfél nem tudta átvenni a vezetést, végig a vendégek irányították a találkozót. A 36. percben 15:16, a 41. percben 17:19, az 52. percben 20:23 volt az állás. Bár remek kis hajtós csapata van a DKA-nak, a rutin ezúttal győzött a fiatalság felett.

Végeredmény: DKA-Vác – 23:26 Esztergomi Vitézek RAFC

Gólszerzők: Ábrahám Szilvia 9, Csiki Renáta 7, Barczi Anna 4, Szilágyi Vivien 3, Horváth Mónika 2, Takács Angéla pedig 1 gólt szerzett.

Mezőségi Irén: – Nagyon fontos két pontot szereztünk. A lányok igazi csapatként küzdötték végig a mérkőzést. Büszke vagyok rájuk! Kiemelni nem is szeretnék senkit, mert mindenki remek teljesítményt nyújtott. Mindig volt valaki, aki hozzá tudott tenni a játékhoz akkor, amikor kellett.

(Kép: Esztergomi VItézek RAFC)