A sárral és a Ferencvárossal is egyforán küzdött a Dorog

Február 10-én, rendkívüli körülmények között rendezték meg a Dorogi FC-Ferencvárosi TC MOL Magyar Kupa mérkőzést. A játékosok jórészt csak ívelgetve tudták eljuttatni egymásnak a labdát, mivel a játékszer sokszor egyszerűen megállt a sárban. A találkozó 1:2-es vendég győzelemmel zárult.

Az elmúlt napokban már igazi sormintát figyelhettünk meg az időjárásban: késő estétől reggelig hó, majd reggeltől délutánig eső esett, azután újra szilárd halmazállapotú csapadék hullott. Ennek köszönhetően a Buzánszky Jenő Stadion pályája úgy felázott, hogy gyakorlatilag nem volt alkalmas a játékra.

Bár rosszak voltak a körülmények, érezni lehetett, hogy egyik csapat sem veszi félvállról a párharcot. A Ferencváros talán egy kicsit aktívabb volt, a Baturina a 21. percben meg is szerezte a vezetést a fővárosi alakulatnak, aki Tulipán Ákosról (Dorog) kipattanó labdát fejelt a kapuba (0:1). A hazai csapat jórészt védekezett, de azért olykor sikerült eljutniuk a ferencvárosi hátvédsorig.

A második félidőben is inkább a sártengerrel, mint egymással küzdöttek a felek. Az 55. percben Nagyházi Dávid szerencsétlenül ért bele egy beadásba és öngólt szerzett, így 0:2-re módosult az állás.

A 75. perc kellő izgalmakat hozott, mivel a saját kapuja előtt elcsúszó Botka Endre kezére rápattant a labda, így a játékvezető 11-est ítélt – nem mellesleg egy darabig kereste a büntetőpont helyét is. Girsik Áron élt a lehetőséggel, Bogdán Ádám nem bírta kivédeni a lövését (1:2).

Az utolsó negyedórában harcolt az egyenlítésért a Dorog, de a Ferencváros megtartotta az előnyét, és továbbjutott a Magyar Kupában.

(Forrás: nemzetisport.hu)