Bejutott Pónya Sára az északisí-világbajnokságon az 5 kilométeres futam főversenyébe

Pónya Sára tizedik helyen végzett a női sífutó 5 km-es futam selejtezőjében, és ezzel a pilismaróti sportoló bejutott a főversenybe a németországi Oberstdorfban az északisí-világbajnokság első versenynapján – írja a skihungary.hu.

A 2021-es északisí-világbajnokság első versenynapját február 24-én, szerdán rendezték meg (a hét első két napján csak edzésen vehettek részt a sportolók). A reggel 9 órakor rajtolt mezőnyben 5-ös rajtszámmal szerepelt Pónya Sára, a Vasas SC sportolója, aki a tizedik helyen végzett.

14:26.5 perces idejével ugyan néhány másodperccel elmaradt a nemzetközi szövetség által az olimpiai induláshoz előírt szinttől, de még nincs minden veszve, ugyanis a főversenyen megszerezheti a 300 ponton belüli eredményt.

A skihungary.hu tájékoztatása szerint ugyanis a kvóta feltétele, hogy egy adott nemzet legalább egy versenyzője 300 ponton belüli eredményt érjen el.

(Forrás: MTI/skihungary.hu/fis-ski.com)

(Borítókép: Fotograf Spáč Stanislav)