Egy pontot hozott el Békéscsabáról a Dorog

1-1-es döntetlennel zárult Merkantil Bank Liga 26. fordulójában lejátszott Békéscsaba 1912 Előre SE – Dorogi FC találkozó. A hazaiak számára az ex-dorogi Kitl Miklós szerezte meg a vezetést, a dorogi Dlusztus András pedig a 90. percben egyenlített ki.

Az első húsz perc helyzetek szempontjából viszonylag eseménytelenül telt el, de látszott, hogy mindkét gárda szeretné megszerezni a győzelmet. A 29. percben Kitl végzett el szabadrúgást, de Borsos, a dorogi hálóőr hárította a lövését. A 41. percben ígéretes támadást vezetett a Dorog, de Dlusztus András centikkel a kapu mellé fejelt.

A találkozó keménységét jól jelzi, hogy az első félidőben háromszor villant a sárga, majd az 50. percben előkerült a piros is, Mészáros Áron (Dorog) reklamálás miatt idő előtt mehetett zuhanyozni. A Békéscsaba élni tudott az emberelőnnyel, az 59. percben Kitl 18 méterről bal külsővel a bal felső sarokba lőtte a labdát (1:0).

A 68. percben a hazai gárda is megfogyatkozott, Lukács Raymond is a kiállítás sorsára jutott. Ez a tény meghozta a dorogiak kedvét a játékhoz és addig próbálkoztak, míg a 90. percben Dlusztus András egy beadást követően a kapuba fejelt (1:1).

(Forrás: Nemzeti Sport Online)

(Borítókép: illusztráció)