Nem bírt a Csákvárral a Dorog

1:1-es döntetlennel zárult a Buzánszky Jenő Stadionban megvívott Dorogi FC – Aqvital FC Csákvár találkozó. A Merkantil Bank Ligában szereplő „Bányász” már a tizenötödik helyen áll a tabellán, igaz a csapatnak nem a mérkőzésenként megszerezhető egy-egy pontokra, hanem bravúros győzelmekre van szüksége a biztos bennmaradáshoz.

Az első félidőben jórészt a mezőnyben folyt a játék, igaz mindkét alakulat próbálkozott, de ziccerekig nem jutottak el. A Dorog jóval nagyobb iramot diktált, de Markek Tamás, csákvári hálóőr minden kapura tartó lövést hárított. Kanalos Tony a 19. percben 25 méterről eresztett meg egy erős lövést, de Markek akkor is a helyén volt és kiütötte a labdát.

A bajnokit az online felületeken keresztül néző szurkolók szinte biztosan 11-est kiabáltak akkor, mikor Zuigéber Ákos a 25. percben földre esett a 16-oson belül. A játékvezetőt nem hatotta meg a szituáció és még sárga lappal is megjutalmazta a dorogi futballistát.

A második félidő sokkal több izgalmat tartogatott magában. A hazaiak továbbra is nagy nyomást helyeztek a vendégekre és a 62. percben Kárász Krisztián beadását követően Lénárth Tamás 6 méterről a kapuba fejelte a labdát (1:0).

A vendéglátók öröme azonban nem tarthatott sokáig, mert a Csákvár a 72. percben kiegyenlített: Murka Benedek büntető harcolt ki, Madarász Márk pedig élt is a lehetőséggel (1:1). A hátralévő percekben beszorult a saját kapuja elé a Dorog, de egyik alakulat sem szerzett újabb találatot.

Végeredmény: Dorogi FC 1:1 Aqvital FC Csákvár

(Forrás: nso.hu)