Nagy csatában legyőzték a MÁV Előre SC-Foxconnt a dági röplabdások

November 14-én, szombaton, a dorogi sportcsarnokban mintegy nyolcvan néző előtt nagy csatában 3:2-re győzte le a Férfi NB I-es bajnokságban szereplő Dág KSE felnőtt röplabda csapata a MÁV Előre SC-Foxconn alakulatát.

Zirigh Balázs edző tanítványai a MEAFC-Miskolc elleni siker után újra azon dolgoztak, hogy otthon tartsák a győzelemért járó pontokat. Ennek megfelelően az első szettet 25:18-ra húzta be a Dág, majd a második játszmában 25:20-ra diadalmaskodtak.

2:0-ás állásnál úgy tűnt, hogy a hazai gárda simán behúzza a találkozót, csakhogy a MÁV Előre feltámadt: a harmadik szettet a vendégek nyerték meg 16:25-re, sőt a negyedik szettben ismét nekik állt a zászló, 17:25-ös eredménnyel sokkolták a Dágot, mivel a negyedik szett után 2:2 volt az állás.

Következett a mindent eldöntő ötödik, azaz az utolsó játszma: ebben az esetben a feleknek nem 25-ig, hanem csak 15 pontig kell eljutni és ez a hazai csapatnak sikerült hamarabb, amely 15:10-re húzta be az utolsó szettet.

Végeredmény: Dág KSE 3:2 MÁV Előre SC-Foxconn

(Forrás és kép: hunvolley.info)