Érmekkel tértek haza a szezonnyitó versenyről a lábatlani és a nyergesújfalu kajak-kenusok

Április 23-án, szombaton hűvös tavaszi időben a győri regionális évadnyitó bajnoksággal startolt el az idei kajak-kenu versenyszezon, melyen a Lábatlani Sirályok Vizisport Egyesület tizenöt sportolóval vett részt. Ezen kívül a nyergesújfalui Zoltek Kajak-Kenu is indult az idei első megmérettetésen.

K1 Férfi Serdülő U15-ös 8 kilométeres futam döntőjében Csereklyei Áron hatodikként végzett. A K1 Női Serdülő U16 8 km mezőnyében Zöldvári Emese hatodikként zárta a finálét. K1 Férfi Kölyök U14 5 km futam fináléjában Zöldvári Gergő 15. lett.

MK1 Női Kölyök U13 5 km-es verseny döntőjében ezüstérmet szerzett Palotás Petra, a K1 Női Kölyök U14 5 km-es megmérettetésén Hoffmann Zora 5. legjobb időeredményt érte el. Az MK1 Férfi Gyermek U10 5 km-es fináléjában is szép eredmények születtek: Sági Álmos Koppány ezüstéremmel zárt, Kedves Bálint 6. lett.

Az MK1 Női Gyermek U12 5 km-es futamban Kozel Sára 7., Palotás Réka 22. helyen végzett. Az MK1 Női Gyermek U11 5km-en Eninger Alíz 9. lett. MK1 Női Gyermek U10 5 kilométeres versenytávon Garai Julianna bronzérmet szerzett, Csereklyei Csenge Dorka 4., míg Hortai Hanna 6. lett.

Egyébként a Zoltek Kajak-Kenu SE is jelen volt a versenyen. K1 Női Ifjúsági U17-U18 8 kilométeres döntőjében Hinom Laura negyedik lett. A K1 Férfi Serdülő U16 8 kilométeres fináléban Sexer Ákos 11. helyen ért célba. A K1 Férfi Serdülő U15-ös 8 km-es döntőjében Havasi Olivér tizedikként zárt. K1 Női Serdülő U15 8 km Schubert Zsófia 9., míg Gilán Zsófia a 10. helyet szerezte meg.

A K1 Férfi Kölyök U13 5 km döntőjében Pellinger Gergő 9. lett. Az MK1 Női Kölyök U13 5 km-es verseny fináléjában Szűcs Réka Zita harmadikként ért célba. A K1 Női Kölyök U14 5 km-es futamban Fischer Janka kilencedikként haladt át a célvonalon. A K1 Női Kölyök U13 5 km-es mezőnyben Rózsahegyi Rozi 4 lett.

Az MK1 Férfi Gyermek U12 5 km-es döntőben Páncél Kristóf 8. helyezést ért el. Az MK1 Férfi Gyermek U11 5 km-es futamban Merényi Tamás bronzérmet szerzett, Eckl Kristóf 4. lett. Az MK1 Női Gyermek U12 5 km-es versenyben Varga Lara 4., Deák Anna Csenge 9., Schubert Zita 10., helyen végzett.

(Forrás és kép: results.kajakkenusport.hu/Lábatlani Sirályok Facebook)